IzyumOMVK contract

НОВИНИ

Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

Оприлюднено у Новини району та області

Сьогодні відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії  під головуванням першого заступника голови Ізюмської районної державної адміністрації Дмитро Кіяна.

На якому розглядалось питання про посилення заходів щодо недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Ізюмського району

В.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Ізюмському р-ні Бережний  В’ячеслав доповів, що територія Харківської області була визначена неблагополучною по африканській чумі свиней 30.08.2016 в результаті реєстрації спалаху на знайдених в лісосмузі двох трупах домашніх свиней.

В подальшому збудник африканської чуми свиней було виявлено на території ще 5 районів: Харківському, Вовчанському, Чугуївському, Шевченківському, Валківському.

З метою ліквідації збудника африканської чуми свиней в епізоотичних осередках по АЧС було вилучено 509 голів свиней, які були умертвлені безкровним способом та знищенні шляхом спалювання.(с. Протопопівка Дергачівського району було знищено 30 голів свиней; селищі Бабаї Харківського району - 332 голови свиней; в підсобному господарстві Харківської Національної академії Національної гвардії  - 36 голів свиней; в смт. Малинівка Чугуївського району  - 34 голови свиней, с. Петрівка Шевченківського району  - 32 голови свиней, с. Чепели Золочівського району  - 1 голова свині, м. Валки станом було вилучено 44 голови свиней).

В період карантину з метою контролю за недопущенням вивозу та завозу продукції тваринного походження з епізоотичних осередків було виставлено 25 карантинно-поліцейських постів, в тому числі 2 на трасі Київ-Харків (в Дергачівському районі - 6; Харківському районі – 4, Вовчанському районі – 2, Золочівському районі – 2, Чугуївському районі – 3; Шевченківському районі  - 1, м. Валки – 7). На яких було забезпечено чергування фахівців Держпродспоживслужби та співробітників поліції та Національної гвардії України.

У 20 км зоні нагляду проведено облік свиней з визначенням їх клінічного стану та подальшого спостереження за ними. Всього було обстежено 142796 дворів в 281 населеному пункті 15 районах, при цьому виявлено 11956 свиней. Також проведено роботу по відлову бродячих тварин. За період карантину було відловлено 1653 собаки та 371 кота.

В районних державних адміністраціях проведено акумуляцію коштів з резервного фонду для виплати компенсації власникам за вилучених свиней в епізоотичних осередках.

Здійснено відшкодування коштів громадян у яких було проведено вилучення свиней в результаті проведених заходів з ліквідації збудника африканської чуми свиней в с. Протопопівка Дергачівського району у сумі 64200 грн., сел. Бабаї Харківського району у сумі 659300 грн.,  смт. Малинівка Чугуївського району у сумі 87524 грн., м. Валки Валківського району у сумі 93417 грн.

Не проведено виплату грошової компенсації за вилучених свиней мешканцям с. Петрівка Шевченківського району.

Причинами стрімкого розповсюдження збудника АЧС територією Харківської області є у першу чергу несанкціоноване перевезення м’яса та м’яса свинини з неблагополучних пунктів по АЧС території України (Миколаївська, Сумська, Полтавська області).

Відсутність матеріально-технічної бази для проведення своєчасних заходів з ліквідації вогнищ АЧС, в результаті чого заходи з ліквідації АЧС починають діяти через 2-3 доби після виникнення хвороби (матеріали для обладнання карантинно-поліцейських постів, дезінфекційні засоби, засоби та техніка для умертвіння та знищення свиней, вибір майданчику для спалювання трупів свиней). Так облаштування належним чином карантинно-поліцейських постів при спалаху АЧС в Дергачівському, Харківському, Чугуївському, Валківському районах відбулося лише через 3-5 діб.

Відсутність в районних державних лікарень ветеринарної медицини засобів для умертвіння свиней, приводить до затягуванні заходів по ліквідації спалаху АЧС. Так в Чугуївській районній державній лікарні ветеринарної медицини на момент виявлення спалаху АЧС в смт. Малинівка, були відсутні матеріали та методи для умертвіння свиней, а також протичумні костюми у достатній кількості, також треба зазначити той факт, що із-за певної некомпетентності керівництва Держпродспоживслужби в Чугуївському райони практично заходи щодо діагностики захворювання були затягнуті на  1,5 доби. Аналогічна ситуація склалась на початку ліквідації  спалаху АЧС в сел. Бабаї Харківського району, де були відсутні матеріали та засоби для умертвіння свиней. 

Однією з причин розповсюдження збудника АЧС є необізнаність населення з цього питання. Та робота, яка проводиться на сьогоднішній день серед населення щодо небезпеки АЧС є недостатньою, в результаті чого власники свиней не знають елементарних ветеринарно-санітарних правил щодо вимог по утриманню свиней по недопущенню заносу збудника на власне подвір’я.

Не дивлячись на проведені заходи з ліквідації збудника африканської чуми свиней на території Харківської області, 12.01.2017 року було зареєстровано захворювання свиней на АЧС на території особистого подвір’я мешканця с. Білаші Дергачівської міської ради Дергачівського району (звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини в Полтавській області від 12.01.2017 №000021).

Залишається складною епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней на території України.  Протягом 2016 року на території України було виявлено 91 спалах АЧС на території 16 областей України: Полтавська, Житомирська, Кіровоградська, Одеська, Хмельницька, Сумська, Чернівецька, Миколаївська, Чернігівська, Черкаська, Рівненська, Волинська, Вінницька, Харківська, Київська, Закарпатська області. 

В 2017 році виявлено 2 випадки захворювання на африканську чуму свиней на території Харківської області. 

12.01.2017 року було виявлено  збудника АЧС в с. Білаші Дергачівського району на подвір’ї гр.. Позднякова В.М.

20.01.2017 року надійшло повідомлення про захворювання кабана на АЧС в приватному секторі в місті Балаклея на подвір’ї  гр.. Кравченко В.А.

19.01.2017 року в місті Слов’янськ Донецької обл. на подвірї гр. Дьяченко О.Г. виявлено 6 трупів свиней віком 6 місяців з ознаками захворювання на АЧС.

Всього , починаючи з 2012 року, на території України було зареєстровано 156 випадки АЧС.

На території Ізюмського району станом на 01.01.2017 року свині утримуються на підсобному господарстві КУ «Червонооскільський ПНІ», ФОП «Бублик» с.Яремівка,  в приватному секторі громадян до 2000 голів.

Залишається відкритим та не вирішеним питання про ліквідацію стихійних місць торгівлі харчовими продуктами в м. Ізюм. Продукти придбані з місць стихійної торгівлі можуть завдати шкоди здоров'ю людей і сприяти поширенню інфекційних захворювань. Необхідно чітко скоординувати дії органів місцевого самоврядування та Ізюмського відділу національної поліції  в Харківській області для ліквідації таких місць.

Після доповіді було вирішено:

1. Взяти до відома інформацію в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Ізюмському районі Бережного В.С.

2. Провести облік усього поголів’я свиней у господарствах усіх форм власності та диких свиней з наступним посиленим спостереженням за ними;

- про кожен випадок захворювання, загибелі свиней негайно повідомляти державну службу ветеринарної медицини;

- заборонити торгівлю на ринках живими свинями, м’ясом з них й іншими продуктами свинарства без наявності супровідних ветеринарних документів;

3. Допускати до торгівлі на ринках м. Ізюм  м’ясо свинини, якщо виконані наступні умови:

- м’ясо свинини надходить з благополучних зон Харківської області по АЧС;

- проведено передзабійний огляд тварини представником держветслужби Харківської області;

- проведено ветеринарно-санітарну експертизу м’яса свинини в лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи ринків розташованих на території м. Ізюм.  

4. Заборонити завезення до Ізюмського р-ну Харківської області свиней з неблагополучних пунктів та карантинних зон по африканській чумі свиней виявлених на території України.

5. Довести до відома суб’єктів підприємницької діяльності, громадянам та іншим зацікавленим особам які здійснюють обіг м’яса та м’ясної продукції, на території агропродовольчих ринків м. Ізюм вимоги пунктів 3, 4 даного протоколу шляхом проведення роз’яснювальних бесід, нарад або семінарів.

6. Забезпечити проведення щоденних перевірок агропродовольчих ринків, розташованих на території м. Ізюм з метою здійснення контролю за реалізацією м’яса свинини та іншими продуктами свинарства.

7. Забезпечити дієвий контроль за переміщенням живих свиней та продукції з них на території Ізюмського р-ну. Не допускати переміщення живих тварин без ветеринарних документів.

8. Провести облік  усього свинопоголів’я у господарствах усіх форм власності. Забезпечити ведення реєстру власників свиней на підконтрольній території.

9. Створити матеріальний резерв для екстреного розгортання та належних умов функціонування карантинно-поліцейських постів (кунги, дезбар’єри, спецодяг, паливно-мастильні матеріали, дрова, попереджувальні знаки, дезінфекційні засоби тощо) для ліквідації осередків африканської чуми свиней.

10 . Надати інформацію про кількість дворів, жилих та нежилих будинків в  населених пунктах.

11. У разі виникнення АЧС на території Ізюмського району забезпечити заправку дезбар’єру та дезкилимку на карантинно- поліцейському посту.

12. Визначити місце для проведення знищення (спалювання) трупів свиней( у разі виникнення АЧС)

13. Забезпечити необхідну техніку (екскаватори) та засоби (автомобільні шини, дрова, доски, легкозаймисті речовини) для облаштування місця спалення трупів свиней.

14. Забезпечити в необхідній кількості вантажний транспорт для транспортування трупів свиней до місця спалення, та техніку для здійснення навантаження трупів тварин на причепи.

15. Створити матеріальний резерв засобів індивідуального захисту осіб, які будуть залучатись для ліквідації спалаху африканської чуми свиней та засобів та матеріалів для умертвіння свиней безкровним методом.

16. Поновити та затвердити комплексні плани організаційних, ветеринарно-санітарних та господарських заходів щодо ліквідації вогнища африканської чуми свиней та недопущення розповсюдження інфекції на території Ізюмського району. 

17. Продовжити проведення широкої роз’яснювальної кампанії щодо небезпеки африканської чуми свиней, та необхідних заходів для недопущення розповсюдження захворювання.

18. Вжити невідкладних заходів щодо припинення діяльності стихійних ринків та інших несанкціонованих місць торгівлі живими тваринами та сировиною з них.

Заборонити реалізацію продукції тваринного походження на ярмарках, виставках тощо без проведення ветеринарно-санітарної експертизи в державних лабораторіях.

19. Забезпечити дотримання «закритого» режиму роботи господарств та своєчасне інформування територіальних органів Держпродспоживслужби про випадки захворювання та/або загибелі тварин.

20. Рекомендувати керівникам суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, утриманням, реалізацією живих свиней, створити навколо господарств буферні зони радіусом не менше 3 км, вільних від поголів’я свиней.

21. Забезпечити проведення лабораторних досліджень на африканську чуму свиней біологічного матеріалу від усіх впольованих диких кабанів на території мисливських угідь Харківської області протягом сезону полювання 2016/2017 років.

22. Обладнати відповідним чином місця проведення ветеринарно-санітарної експертизи та відбору матеріалу для лабораторного дослідження від відстріляних тварин, а також місця для перетримки туш впольованих тварин до отримання результатів лабораторних досліджень на АЧС

23.  Залучати фахівців  Держпродспоживслужби Харківської області до складів комісій по здійсненню обліку чисельності (таксації) диких тварин на території мисливських угідь Харківської області.

24. Контроль за виконанням рішення покласти на в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Ізюмському районі Бережного В.С.

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

 • rada
 • city izyum
 • uk 3
 • bpd integr
 • baner new
 • NADU
 • president kadr rezerv
 • rv
 • top11
 • uk 4
 • uk 9
 • Harkyvoblenergo
 • izyum2
 • president kadr rezerv
 • uk 9
 • uk 37

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини - Харькiвська обласна державна адмiнiстрацiя

Новини Харкова та Харкiвської областi.